Namysłowianie ze złotem na 55-lecie klubu!

Szczegóły

XXVI Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - LUBELSKIE 2020 w zapasach styl wolnym odbyła się w odległej Włodawie w dniach 18-20 września br.

Na matach po ogólnopolskich eliminacjach zaprezentowało się 160 zawodników z 63 klubów rywalizujących o tytuł Mistrza Polski Juniorów młodszych do lat 17. Nasz klub do tej imprezy zakwalifikował sześciu młodych zapaśników. Namysłowscy zawodnicy pod opieką trenera Dariusza Stępnia pokazali się z rewelacyjnej strony zdobywając cztery medale oraz piątą i ósmą lokatę. Wyniki te pozwoliły na zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej turnieju przed klubami z Kraśnika i Siedlec. Jest to wspaniały prezent na 55-lecie sekcji zapasów dla „Orła” Namysłów.

 

Chłopcy wykazali się wielkim charakterem oraz już sporą klasą sportową i po bardzo dobrych walkach zdobyli oprócz sukcesów kolejne spore doświadczenie. Po złoty medal i tytuł Mistrza Polski w bardzo dobrym stylu w mocno obsadzonej kat. wagowej do 65 kg sięgnął Krystian Krupiński, który powtórzył swoje osiągniecie z poprzedniego roku i potwierdził po raz kolejny swoją zdecydowaną dominację na krajowych matach. Krystian wszystkie swoje pojedynki rozstrzygnął przed czasem pokazując ogromną przewagę na rywalami. Nasz młody zapaśnik ma już na swoim koncie wiele sukcesów krajowych i tytuły wywalczone w Polsce w grupach wiekowych młodzików oraz juniorów młodszych. Na arenie międzynarodowej w 2019 roku był bardzo blisko zdobycia medalu podczas Mistrzostw Europy do lat 17, zajmując ostatecznie piąte miejsce.  Wychowanek trenera Marcina Marcinkiewicza jest jednym z najlepszych oraz najzdolniejszych zapaśników młodego pokolenia w kraju, który robi systematyczne postępy i liczymy na jego dobrą postawę w kolejnych latach. Wielka szkoda, że w tym roku z powodu problemów z wirusem nie zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy U-17, bo Krystian miałby duże szanse walczyć o medale tych imprez.

W kat. wag. do 71 kg brązowy krążek wywalczył Marcin Stanek, choć w jego przypadku możemy mówić o małym niedosycie. Marcin był bliski awansu do finału, ale nieznacznie 2-4 na punkty przegrał walkę półfinałową i musiał ostatecznie zadowolić się trzecią pozycją. W swoim dorobku nasz zapaśnik ma już srebro z tej imprezy z 2018 roku, ale w zdecydowanie niższej kat. wag. do 51 kg.

Z bardzo dobrej strony pokazali się również 15-letni debiutanci podczas zawodów takiej rangi Piotr Balcerzak oraz Wiktor Bender, którzy zdobyli brązowe medale w kat. wagowej do 48 kg i mamy nadzieję, że na stałe zagoszczą w krajowej czołówce. 

Dobre walki stoczył również zajmując piątą pozycję debiutujący w OOM Patryk Bratosiewicz w wadze do 55 kg, który jeszcze przegrał swój pojedynek o trzecie miejsce. Patryk robi systematyczne postępy i za rok powinien stanąć na podium tej imprezy, a co warto dodać  w dorobku ma już brąz w grupie młodzików z krajowych mistrzostw z poprzedniego roku.

Na ósmym miejscu zmagania turniejowe zakończył w szalenie wymagającej w tym roku  kat. wag. do 60 kg Adrian Matyjasek pokazując wyraźny postęp w swoim poziomie sportowym.

 

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich oraz powodzenia w dalszej karierze sportowej!

Podziękowania dla sponsorów i sympatyków sekcji zapasów LKS "Orzeł" Namysłów!

   
© ALLROUNDER