Minął trzeci tydzień praktyki w Południowej Hesji zakończony wycieczką do Frankfurtu nad Menem

Szczegóły

Trzeci przedostatni tydzień na praktyce w Południowej Hesji minął spokojnie i bezpiecznie. Dobre samopoczucie, postępy językowe i rozwój umiejętności zawodowych cieszy zarówno opiekunów jak też rodziców uczniów. Na zdjęciach widać pracujących uczniów  na stanowiskach wyznaczonych im przez pracodawcę.  Nauczyciele odwiedzili siedmiu uczniów, m.in. Alicję pracującą na terenie ogrodu otaczającego centrum biznesowe w Bischofsheim. Jest to wyjątkowo piękne  miejsce wypoczynku uczestników konferencji. Uczennica chwaliła miejsce pracy i cieszyła się, że też może w czasie przerwy delektować się urodą miejsca. 

W sobotę odbyła się wycieczka do Frankfurtu nad Menem, która się udała mimo ochłodzenia i mżawki. Dzięki dwóm przewodnikom, zgodnie z rygorami higienicznymi, zalecającymi przebywanie w małych grupach, uczniowie dowiedzieli się w języku polskim wiele ciekawych faktów z historii miasta. Potem mogli pospacerować po reprezentacyjnym pasażu Zeil, zakupić pamiątki i skosztować regionalnych przysmaków i po sześciu godzinach opuścić to ciekawe miasto.

   
© ALLROUNDER