OLIMPIADA MŁODYCH PRODUCENTÓW ROLNYCH-FINAŁ KRAJOWY

Ocena 0/5

Nikodem Wysmyk-uczeń trzeciej klasy technikum agrobiznesu w dniach 13-14 marca 2025 r. uczestniczyli  w 42 Finale Krajowym Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

Pierwszy dzień zmagań odbył się w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, gdzie wszyscy uczestnicy ( finaliści wojewódzkich eliminacji) pisali test składający się z 50 pytań .Potem odbyła się  część  praktyczna związana z produkcją roślinną, zwierzęcą i mechanizacją rolnictwa. Poziom wiedzy i umiejętności uczestników olimpiady  był na wysokim poziomie i bardzo wyrównany a różnice punktowe pomiędzy uczestnikami niewielkie. Na podstawie zdobytych punków wyłoniono najlepsza dziesiątkę . Niestety nie udało się Nikodemowi zakwalifikować do ścisłego finału,  ale i tak wykazał się dużą wiedzą i należą mu się  duże brawa za udział i zajęcie dobrego miejsca.

 Finał  złożony z 10 uczestników odbył się następnego dnia na Targach Kieleckich AGROTECH, którzy na oczach licznej publiczności walczyli o tytuł Młodego Producenta Rolnego Roku.  Artur Tusk, Dawid Nenczak oraz Mateusz Galler to indywidualni rolnicy, którzy zostali zwycięzcami 42. edycji olimpiady.

Andrzej Sobaszek

olimpiada_(1) 

olimpiada_(2) 

olimpiada_(3) 

olimpiada_(4) 

olimpiada_(5) 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności