Praktyki naszych uczniów w Hesji

Ocena 0/5

Projekt zrealizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus +

Nowe doświadczenia uczniów technikum architektury krajobrazu i agrobiznesu

na praktyce w Hesji

We wrześniu i październiku 2020 r. szesnastu uczniów z IV klasy TAK odbywało praktykę w Niemczech, w południowej Hesji. Uczniowie z agrobiznesu pracowali w przedsiębiorstwie nasiennym, gdzie nauczyli się uprawy dzikich roślin i produkcji materiału siewnego oraz praktykowali w gospodarstwie posiadającym sad, gdzie wykonywali czynności związane ze zbiorem i sortowaniem jabłek, produkcją soku oraz pielęgnacją drzew. Młodzież z architektury krajobrazu odbywała praktykę w sześciu przedsiębiorstwach, w których nabyła umiejętności związane z obsługą terenów zielonych oraz zakładaniem i pielęgnacją ogrodów: sadzeniem, przecinaniem i formowaniem drzew i krzewów, zakładaniem trawnika z rolki, budowaniem ścieżek brukowych i ogrodowych, koszeniem, montażem instalacji nawadniających, a także z obsługą maszyn. W wolne dni praktykanci uczestniczyli w spotkaniach integracyjnych oraz w wycieczkach do Darmstadt i do Frankfurtu nad Menem.

Oprócz umiejętności zawodowych praktykanci doskonalili porozumiewanie się w językach obcych oraz nabyli kompetencje personalne i społeczne.

Pobyt w Niemczech został zorganizowany w ramach projektu w programie Erasmus+.

Koordynator Projektu

Adam Hubicki

 

Galeria zdjęć

11 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności