Wyjazd na wystawę malarza Gustava Klimta

Ocena 0/5

Gustava_Klimta_(4) 

Uczniowie naszej szkoły wybrali się na wystawę eksentrycznego, zmysłowego i romantycznego artysty malarza Gustava Klimta, The immersive exhibition.
Zanurzając się w dziełach mistrza, z towarzyszącą im muzyką Zbigniewa Preisnera, uczniowie poczuli mistrzowską sztukę zatopioną w nowoczesnej technologii.
Tworząc obrazy, Klimt skupiał się na doznaniach estetycznych, przepełnionych dekoracyjnością oraz blaskiem. Fascynacja Klimta złotem zaowocowała tzw. złotym okresem w jego twórczości i stworzeniem obrazów, po dziś dzień bijących rekordy popularności.
Uczniowie podziwiali kopie wspaniałych dzieł : Pocałunek, 1907, Portret Adele Bloch-Bauer I, 1907, Danae, 1907, Emilie Flöge, 1902, Tryptyk - Drzewo życia, Portret Eugenii Primavesi i wiele innych.
Pełni artystycznych uniesień już planują kolejny kulturalny wyjazd.
Opiekunowie: Joanna Baran, Małgorzata Iwanyszczuk, Beata Mazepka.

Gustava_Klimta_(1) 

Gustava_Klimta_(2) 

Gustava_Klimta_(3) 

Gustava_Klimta_(5) 

Gustava_Klimta_(6) 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności