Czas na karpia!

Ocena 0/5

20260128_141233 

Dlaczego  karp  tylko na święta? Wszak jest to ryba o dużej wartości odżywczei niskiej wartości kalorycznej. Pan Kamil Klekowski- Edukacja „od kuchni”  udowodnił nam, że karpia można smakować przez cały rok!  

Dnia 28 stycznia 2026 r.  Pana Kamil, doświadczony szef kuchni  przeprowadził dla klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych warsztaty kulinarne z karpiem w roli głównej.

Podczas zajęć uczniowie poznali technikę:

- prawidłowego oprawiania karpia

- różnych technik przyrządzania karpia

- nowoczesnych metod serwowania i prezentacji dań

Pan Kamil w sposób profesjonalny  przekazał uczestnikom  fachową wiedzę, przeplatając ciekawymi  „newsami”  z branży restauracyjnej.   Było dużo pytań, wyczerpujących odpowiedzi i dużo śmiechu!!

Efektem warsztatów były potrawy wykonane przez naszą młodzież: Fish burger z karpia, filet z karpia saute, brzuszki z karpia w panko oraz zupa rybna z pulpetami- oczywiście pulpety były  z karpia.

Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, wszyscy uczestnicy byli mocno zaangażowani i aktywni w działaniu. Dziękujemy Panu Kamilowi Klekowskiemu oraz Grupie Rybackiej „ Opolszczyzna” za stworzenie możliwości przeprowadzenia warsztatów kulinarnych w naszej szkole.

Autor: Monika Jagielska

Galeria zdjęć

Czas na karpia! 25 Czas na karpia! 24 Czas na karpia! 23 Czas na karpia! 22 Czas na karpia! 21 Czas na karpia! 20 Czas na karpia! 19 Czas na karpia! 18 Czas na karpia! 17 Czas na karpia! 16 Czas na karpia! 15 Czas na karpia! 14 Czas na karpia! 13 Czas na karpia! 12 Czas na karpia! 11 Czas na karpia! 10 Czas na karpia! 9 Czas na karpia! 8 Czas na karpia! 7 Czas na karpia! 6 Czas na karpia! 5 Czas na karpia! 4 Czas na karpia! 3 Czas na karpia! 2 Czas na karpia! 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności