Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
W niedzielę 10 maja 2026 roku kolejna, w tym roku trzecia grupa uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie wyjechała na praktykę zagraniczną w ramach projektu z programu Erasmus+. Punktem docelowym jest nadadriatycki kurort Rimini we Włoszech. Udział w praktyce bierze 28 uczniów w zawodach technik agrobiznesu, architektury krajobrazu, żywienia i informatyk pod opieką dwojga nauczycieli.
Po przelocie samolotem z Wrocławia do Bolonii i przejeździe do Rimini w godzinach wieczornych uczniowie i nauczyciele zakwaterowali się w ładnym hotelu Angeli położonym w bliskiej odległości od plaży.
W poniedziałek praktykanci zostali przyjęci w biurze Sistema Turismo, gdzie zapoznali się z zasadami odbywania praktyki, a następnie poznali to turystyczne miasto. Kolejnym etapem było poznanie firm, w których uczniowie odbywają praktykę.
Po zrealizowaniu napiętego planu dnia przyszedł czas na zasłużony posiłek i spacer plażą.
We wtorek rozpoczyna się intensywna praca w wybranych przedsiębiorstwach.
Koordynator Projektu
Adam Hubicki