Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków o Akredytację złożonych w ramach akcji 1 – Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenie zawodowe w programie Erasmus+ złożonym w konkursie 2020.
Nowe doświadczenia uczniów technikum architektury krajobrazu i agrobiznesu na praktyce w Hesji
We wrześniu i październiku 2020 r. szesnastu uczniów z IV klasy TAK odbywało praktykę w Niemczech, w południowej Hesji. Uczniowie z agrobiznesu pracowali w przedsiębiorstwie nasiennym, gdzie nauczyli się uprawy dzikich roślin i produkcji materiału siewnego oraz praktykowali w gospodarstwie posiadającym sad, gdzie wykonywali czynności związane ze zbiorem i sortowaniem jabłek, produkcją soku oraz pielęgnacją drzew.
Najlepszy projekt w perspektywie 2014-2020
Nasza szkoła została laureatem zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji konkursu EDUinspiracje na najlepszy projekt edukacyjny w perspektywie 2014-2020. Zrealizowany projekt w programie Erasmus+ pt. „Rozwój umiejętności zawodowych podczas szkolenia za granicą” został wyróżniony w kategorii Edukacja zawodowa. Dyrektor Generalny FRSE Paweł Poszytek w liście gratulacyjnym podkreślił, że „zrealizowane działania projektowe odznaczają się wielką wartością i w wyjątkowy sposób promują najważniejsze aspekty uczenia się przez całe życie, trwałe oddziaływanie rezultatów projektu oraz innowacyjne podejście w edukacji”.
Minął trzeci tydzień praktyki w Południowej Hesji zakończony wycieczką do Frankfurtu nad Menem
Trzeci przedostatni tydzień na praktyce w Południowej Hesji minął spokojnie i bezpiecznie. Dobre samopoczucie, postępy językowe i rozwój umiejętności zawodowych cieszy zarówno opiekunów jak też rodziców uczniów. Na zdjęciach widać pracujących uczniów na stanowiskach wyznaczonych im przez pracodawcę. Nauczyciele odwiedzili siedmiu uczniów, m.in. Alicję pracującą na terenie ogrodu otaczającego centrum biznesowe w Bischofsheim. Jest to wyjątkowo piękne miejsce wypoczynku uczestników konferencji. Uczennica chwaliła miejsce pracy i cieszyła się, że też może w czasie przerwy delektować się urodą miejsca.
Praktyka uczniów technikum agrobiznesu i architektury krajobrazu w Hesji na półmetku
Dzięki odpowiednio dobranym pracodawcom uczniowie uczą się wykonywania czynności, które do tej pory znali tylko teoretycznie. W firmie nasienniczej Appels Wilde Samen w Darmstadt dwie uczennice technikum agrobiznesu Marlena i Ania poznają cały proces uzyskania produktu dla klienta od zebrania go na łące poprzez zbadanie jakości nasienia w laboratorium firmy aż do zapakowania i wysłania do klienta czasem na drugi koniec świata.