Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
pochmurno
20°C

Dlaczego warto jechać na praktykę zagraniczną

Ocena 0/5

cała_grupa_przed 

Nazywam się Mykchaiło lub po prostu Misza. Uczęszczam do III klasy  technikum żywienia i usług gastronomicznych. W sierpniu tego roku odbyłem miesięczną praktykę w Niemczech w projekcie Erasmus+.

Na początku, nawet nie wiedziałem, że pojadę na tę praktykę zagraniczną, ale już wtedy  byłem wpisany na rezerwę. Bałem się, że będę miał problem z barierą porozumiewania się po niemiecku (w którym nie jestem najlepszy), ale jak później się okazało większość ludzi w Niemczech świetnie rozmawia po angielsku, tak że pomyślałem sobie, że jakoś sobie poradzę z tym problemem.

Jak przyjechałem na miejsce odbywania praktyk, w sensie do hotelu, czułem się trochę niekomfortowo dlatego, że cały czas musiałem posługiwać się obcymi językami, ale minęło może z tydzień czasu i lęku jakby w ogóle nie było. Świetnie dogadywałem się  z pracownikami tego hotelu. Oczywiście od czasu do czasu zdarzały się trudności z porozumieniem, ale po to jest życie, żeby pokonywać trudności i dostawać życiowe doświadczenie.(Yo!) Również dobrze dogadywałem się ze swoim kolegą, z którym razem pojechaliśmy do tego hotelu.

Mój szef i wszyscy pracownicy byli bardzo mili dla mnie i traktowali mnie jako pełnoprawnego pracownika. Pomagałem w wielu czynnościach w gastronomii hotelowej, ale też w pracy poza kuchnią, czy też w ogrodzie. Świetnie sobie radziłem ze wszystkimi zadaniami, które zadawał mi szef. Współpracownicy byli bardzo pomocni, wiele tłumaczyli i ogólnie pomagali jak czegoś nie rozumiałem lub nie do końca dobrze robiłem.

Oprócz samej pracy w hotelu uczestniczyłem także w wycieczkach. Były one potrzebne po to żeby odświeżyć się i po prostu odpocząć od pracy oraz możliwością do spotkania się z resztą grupy i wymienienia się doświadczeniami. Najlepiej wspominam pobyt w parku wodnym Miramar. Ogromny obszar i wybór kąpielisk - od tradycyjnych basenów, przez symulację fal, prądów wodnych do zjeżdżalni różnego rodzaju: zwykłe, z możliwością zjeżdżania ze specjalną oponą oraz zjeżdżalnia, z której spada się kilka metrów w dół w pionowej rurze.

Przed praktykami bałem się, że coś się stanie, bałem się też, że nie poradzę sobie z jakąś czynnością, ale po to właśnie trzeba jechać na takie praktyki, aby nauczyć się nowych różnych czynności, po to żeby w przyszłości lepiej radzić sobie z różnego rodzaju problemami w pracy i w życiu osobistym.  

Cieszę się, że zdecydowałem się pojechać na praktykę i z pewnością taką decyzję podjąłbym jeszcze raz.

Misza

Galeria zdjęć

Dlaczego warto jechać na praktykę zagraniczną 9 Dlaczego warto jechać na praktykę zagraniczną 8 Dlaczego warto jechać na praktykę zagraniczną 7 Dlaczego warto jechać na praktykę zagraniczną 6 Dlaczego warto jechać na praktykę zagraniczną 5 Dlaczego warto jechać na praktykę zagraniczną 4 Dlaczego warto jechać na praktykę zagraniczną 3 Dlaczego warto jechać na praktykę zagraniczną 2 Dlaczego warto jechać na praktykę zagraniczną 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.