Środa, 29 listopada 2023
Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk
pochmurno
-2°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Wspomnienia z Hiszpanii

Ocena 0/5

na_wicieczce 

Wspomnienia z Hiszpanii. Dlaczego warto jechać na praktykę zagraniczną.

Cześć! Jesteśmy uczennicami 5 klasy architektury krajobrazu - Karolina Czykieta i Agnieszka Komarnicka. Na przełomie kwietnia i maja 2023 roku nasza klasa miała okazję uczestniczyć w projekcie Erasmus+ w ramach którego pojechaliśmy na miesięczne praktyki do Hiszpanii, dokładnie do Malagi. Nasza praca polegała na zajmowaniu się terenem zieleni i konserwacją małej architektury krajobrazu. Miałyśmy okazję poznać nowe, typowe dla klimatu śródziemnomorskiego rośliny i sprawdzić nasze umiejętności w praktyce. Dzięki temu doświadczeniu już nikt z nas nie będzie bał się pracy za granicą.

Cała nasza grupa mieszkała w różnych host rodzinach, dzięki czemu mogliśmy poznać hiszpańską kuchnię, kulturę i styl życia. Poprzez rozmowę przełamaliśmy barierę językową i mogliśmy rozwinąć umiejętności w porozumiewaniu się w różnych językach - hiszpańskim i angielskim.

W wolnym czasie braliśmy udział w organizowanych przez naszych opiekunów (pani Aleksandra Zalewska i pani Ewelina Gwiazda) wycieczkach. Odwiedziliśmy między innymi centrum miasta, parki, zabytki, Muzeum Picasso, twierdzę Alcazaba oraz Muzeum Motoryzacji i Mody, wybraliśmy się także na rejs katamaranem. Obowiązkowo zwiedziliśmy również piękny ogród botaniczny.

Po pracy odpoczywaliśmy na plaży i pływaliśmy w morzu, odwiedzaliśmy nowe restauracje i poznawaliśmy miasto. Na swojej drodze spotkaliśmy wielu cudownych ludzi i mnóstwo pięknych miejsc. Korzystaliśmy z życia tworząc wspomnienia, których nigdy nie zapomnimy. Była to wspaniała lekcja życia, z której wynieśliśmy ogrom wiedzy, nauczyliśmy się lub rozwinęliśmy wiele umiejętności np. radzenia sobie w nowym środowisku i szybkiego, mądrego rozwiązywania problemów, ale również te związane z pracą – sumienność, punktualność, precyzja. Dzięki miesięcznym pobycie poza domem nauczyliśmy się także odpowiedzialności oraz samodzielności. Jesteśmy wdzięczni, że mieliśmy okazję wziąć udział w programie Erasmus + i gdyby nadarzyła się taka okazja, chętnie pojechalibyśmy na takie praktyki ponownie.

Karolina i Agnieszka

Galeria zdjęć

Wspomnienia z Hiszpanii 2023 7 Wspomnienia z Hiszpanii 2023 6 Wspomnienia z Hiszpanii 2023 5 Wspomnienia z Hiszpanii 2023 4 Wspomnienia z Hiszpanii 2023 3 Wspomnienia z Hiszpanii 2023 2 Wspomnienia z Hiszpanii 2023 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.