Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Poniedziałek, 04 marca 2024
Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
pochmurno
5°C

Zimowa wędrówka przez Góry Suche

Ocena 0/5

Jedlina_Zdrój  

W dniach 11-12 grudnia Szkolny Klub Podróżnika wyruszył na swoją drugą podróż. Naszym celem były Góry Suche, leżące w okolicach Wałbrzycha. W pierwszy dzień wycieczki zaplanowaliśmy przejście atrakcyjnego, ale wymagającego szlaku prowadzącego przez najwyższe wzniesienia tutejszych malowniczych gór; Góra Zamkowa, Borowa i najwyższy Jeleniec mierzący 902 m.n.p.m. Pomimo dosyć trudnych warunków, topniejącego śniegu, oblodzonego szlaku, krótkich, stromych podejść i padającego deszczu, uczestnicy wycieczki wykazali się hartem ducha. Zmęczeni, ale zadowoleni dotarli do upragnionego miejsca noclegowego – uroczego schroniska Andrzejówki pokonując tego dnia dystans 13 km i 890 metrów przewyższenia.


W drugim dniu po smacznym i obfitym śniadaniu wyruszyliśmy w promieniach słońca w drogę powrotną, mijając po drodze kopalnię melafiru w Rybnicy Leśnej, dotarliśmy ponownie do podnóża góry Borowej. W dobrym humorze wędrowaliśmy dalej, dochodząc do głównej atrakcji tego dnia — tunelu kolejowego. Mierzący 1600 metrów górski tunel kolejowy jest najdłuższą tego typu budowlą w Polsce z czego jedną część tunelu udostępniono dla turystów. Wyposażeni w latarki czołowe przeszliśmy tunel wchodząc od strony Jedliny a wychodząc na przedmieścia Wałbrzycha.


Cała wycieczka miała walory krajoznawcze i historyczne. Młodzież mogła spędzić czas na świeżym powietrzu, sprawdzić swoje siły w górskim terenie oraz lepiej poznać innych uczestników klubu. Dziękujemy opiekunom Panu Romanowi Baranowi oraz Tomaszowi Jańskiemu za zorganizowanie udanej wycieczki. Dzięki zbiórce pieniędzy z “kawiarenki naleśnikowo - gofrowej”, udało się obniżyć koszty wyjazdu. W niedalekiej przyszłości klub planuje kolejne atrakcyjne wydarzenia.

Galeria zdjęć

Zimowa wędrówka przez Góry Suche 2023 7 Zimowa wędrówka przez Góry Suche 2023 6 Zimowa wędrówka przez Góry Suche 2023 5 Zimowa wędrówka przez Góry Suche 2023 4 Zimowa wędrówka przez Góry Suche 2023 3 Zimowa wędrówka przez Góry Suche 2023 2 Zimowa wędrówka przez Góry Suche 2023 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.