Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 26 maja 2024
Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
słonecznie
20°C

IX Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy o Historii i Kulturze Żydów

Ocena 0/5

zdjęcie_startowe_do_info_o_konkursie 

IX Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy o Historii i Kulturze Żydów  (ze szczególnym uwzględnieniem Żydów ze Śląska) .

28.05.2024 r. (wtorek) godz.:10:00

Zespół Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki  w Namysłowie

Głównymi celami  konkursu są: zainteresowanie uczniów historią regionalną, zachęcenie młodzieży do poznania kultury, tradycji i historii Żydów oraz budowanie wśród uczniów otwartych postaw opartych na zrozumieniu i tolerancji.  
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych z województw: opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. Konkurs składać się będzie z dwóch części: pisemnych eliminacji  oraz finału w formie ustnej.
Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki w Namysłowie.
Nagrody zostaną ufundowane przez  Starostwo Powiatowe w Namysłowie.
Organizator: Tomasz Soja

Żydzi zamieszkiwali ziemie polskie od okresu wczesnego średniowiecza. Sytuacja ta dotyczyła również Śląska, gdzie wyznawcy judaizmu pojawili się już w XIII wieku. Przez następne stulecia Żydzi nieprzerwanie stanowili element krajobrazu społecznego naszego regionu aż do tragicznych wydarzeń II wojny światowej. Wielu z nich na trwałe zapisało się w historii i kulturze Śląska jako wybitni naukowcy, politycy, pisarze, lekarze , wielu z nich uhonorowano Nagrodą Nobla. Celem organizatorów konkursu jest popularyzowanie tych mało znanych szerszej opinii publicznej wybitnych postaci , oraz poznanie  kultury i historii Żydów.

 

Pliki do pobrania:

Konkurs żydowski 2024 - pytania i odpowiedzi
Format: pdf, 270.16 kB
Konkurs żydowski 2024- regulamin konkursu
Format: pdf, 438.89 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.